Rzetelna Firma

QNAP TES-1885U-D1531-64G

Symbol: TES-1885U-D1531-64G
W magazynie: Ostatnie sztuki
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Producent:
Dodatkowe informacje:
Zakupy bez konieczności rejestracji w sklepie.
Dodatkowy rabat przy płatności przelewem bankowym.
Właścicielem sklepu Market7.pl jest Trade Holding sp. z o.o.
Właściciel Market7.pl posiada Certyfikat Rzetelna Firma
Cena dostawy: 4.9
Przesyłka kurierska:
4.9
Cena: 29517.00
Ilość (szt.):
Średni czas dostawy 2-3 dni roboczych
Udostępnij:

TES-1885U to wydajny model klasy biznesowej z procesorem Intel® Xeon® D. Może działać pod kontrolą dwóch systemów operacyjnych — opartego na FreeBSD QES lub opartego na Linuksie QTS. QES obsługuje ZFS dla jak największej niezawodności i pozwala na tworzenie niemal nieograniczonej liczby migawek, dodatkowo obsługujededuplikację na poziomie bloków i kompresję w czasie rzeczywistym. Z kolei system QTS wyposażono w technologię Qtier oraz możliwość używanie dysków SSD jako pamięci podręcznej i olbrzymią liczbę aplikacji o wartości dodanej, pozwalających na efektywne wykorzystanie pamięci masowej. TES-1885U umożliwia wybór jednego z dwóch systemów operacyjnych, dzięki czemu firmy mogą wdrożyć odpowiednie systemy na różnych serwerach TES-1885U zależnie od potrzeb i celów na różnych etapach działalności.

Uwaga: Aby zmienić system operacyjny NAS po zakończeniu konfiguracji, należy ponownie zainicjować dyski twarde i usunąć wszystkie przechowywane dane. Przed zmianą systemu operacyjnego NAS należy utworzyć zdalną kopię zapasową.

 

Procesor Intel® Xeon® D optymalizuje wydajność i efektywność

Wyposażono w zaawansowany, oparty na architekturze 14 nm, 64-bitowy procesor SoC Intel® Xeon® D ze zaawansowanym koncentratorem PCH, obsługą do 128 GB pamięci RAM DDR4 RDIMM z ECC / 64 GB pamięci RAM DDR4 UDIMM bez ECC oraz dwówch wbudowanych portach 10GbE SFP+ model TES-1885U obsługujący SAS 12 Gb/s zapewnia wyjątkową wydajność transmisji danych i aplikacji. Przy wskaźniku ilości ciepła generowanego przez procesor wynoszącym zaledwie 20-65 W model TES-1885U spełnia wymagania związane z wydajnością i energooszczędnością.

 

Doskonały sprzęt — niezwykle trwały i kompaktowy

Model TES-1885U obsługuje dyski SAS 3,5/2,5 cala 12 Gb/s, co umożliwia instalowanie dysków twardych SAS 12 Gb/s i SATA 6 Gb/s oraz dysków SSD. Firmy mogą utworzyć najbardziej ekonomiczną pamięć masową, wybierając dyski odpowiednie do swoich potrzeb.

1. Wielordzeniowy procesor Xeon D

Energooszczędny procesor SoC w technologii 14 nm obsługuje pamięć RAM DDR4 i dużą przepustowość dziękiPCIe Gen. 3.

2. Pamięć RAM DDR4 2133 MHz

Serwer obsługuje do czterech modułów RAM DDR4 UDIMM oraz RDIMM z ECC (do 64 GB pamięci RAM UDIMM, do 128 GB pamięci RAM RDIMM).

3. Kontrolery SAS 12 Gb/s

Model obsługuje dyski twarde SAS 12 Gb/s i dyski SSD, co zapewnia szybki transfer danych i wysoką niezawodność pamięci masowej.

4. Wentylatory wymieniane podczas pracy

Cztery 6-centymetrowe wentylatory można szybko wymienić bez wyłączania urządzenia.

5. 2 wbudowane porty 10GbE SFP+

Szybszy transfer w sieciach iSCSI/NFS/CIFS przydaje się do wirtualizacji, tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych oraz przesyłania ogromnych ilości danych.

6. 4 porty Gigabit

Idealne do łączenia usług, trunkingu portów i konfiguracji MPIO.

7. 4 gniazda PCIe

Trzy szybkie gniazda PCIe Gen. 3 i jedno PCIe Gen. 2. Obsługują adaptery 10GbE / 40GbE oraz PCIe NVMe SSD.

8. 6 gniazd na dyski SSD SATA 2,5

Używane do buforowania, tworzenia wydajnych pul magazynów, lub do przechowywania systemem operacyjnego QES.

Gwarancja na cały świat do 5 lat

Model TES-1885U marki QNAP jest objęty gwarancją na okres do 5 lat, 3-letnią gwarancją na cały świat bez żadnych dodatkowych kosztów. Tak atrakcyjny pakiet gwarancyjny pokazuje jak wielką wagę firma QNAP przykłada do podstawowej potrzeby biznesowej jaką jest niezakłócone działanie i nieprzerwana obsługa klientów.

 

Dwa systemy operacyjne do wyboru w jednym serwerze NAS

Model TES-1885U daje możliwość wyboru między bezkompromisową niezawodnością i większą wszechstronnością. System operacyjny QES jest odpowiedni do utrzymywania pamięci masowej klasy korporacyjnej i maksymalizacji ciągłości biznesowej, natomiast system operacyjny QTS zapewnia aplikacjom miejsce do magazynowania, a tym samym większą funkcjonalność.

 

Porównanie systemów QES i QTS

  QES 
System firmy QNAP dla przedsiębiorstw
QTS
System QNAP Turbo NAS
CIFS/FTP/NFS/iSCSI Tak Tak
Migawki Tak Tak
SnapSync Tak Nie
Deduplikacja danych Tak Nie
Kompresja danych online Tak Nie
Qtier (automatyczne warstwowanie) Nie Tak
Usługi aplikacji (Virtualization Station, serwer WWW, usługa multimedialna itd.) Nie Tak
App Center Nie Tak
Scenariusze zastosowań
 1. Niezawodna pamięć masowa do zadańbiznesowych o znaczeniu krytycznym.
 2. Idealna pamięć masowa na kopiezapasowe danych z serwera Enterprise ZFS NAS.
 1. Wysoko wydajna pamięć masowa z dyskamiSSD i technologią Qtier dla optymalizacji kosztu rozwiązania.
 2. Pamięć masowa do hostowania maszynwirtualnych i aplikacji kontenerowych tworzonych przy użyciu VirtualizationStation i Container Station.
 3. Serwer aplikacji korzystający z usługQTS (serwer WWW, serwer VPN, serwer FTP itd).

 

QES — system operacyjny oparty na FreeBSD i ZFS

Model TES-1885U obsługuje zupełnie nowy system operacyjny QES (QNAP Enterprise Storage), który oparto na prostym i wydajnym jądrze FreeBSD oraz systemie plików ZFS, który od lat jest uważany za najlepszy do wysokiej klasy zastosowań korporacyjnych. System QES oferuje taki sam interfejs użytkownika jak system QTS, dzięki czemu użytkownicy biznesowi mogą się go łatwo nauczyć i szybko wdrożyć serwer TES-1885U. System ten stanowi najlepsze rozwiązanie do pamięci masowej wraz z obecnymi serwerami QNAP NAS.

Uwaga: TES-1885U do korzystanie z systemu operacyjnego QES wymaga co najmniej 32 GB pamięci RAM.

ZFS — najlepszy system plików do pamięci masowej na dane biznesowe

Serwer TES-1885U oferuje ZFS — połączenie systemu plików i menedżera woluminów logicznych, które obsługują różne zaawansowane funkcje spotykane tylko w w biznesowej pamięci masowej, takie jak skalowalność pamięci masowej, elastyczne pule pamięci, uproszczone zarządzanie, wysokowydajna pamięć podręczna SSD, niemal nieograniczona liczba migawek oraz klonowanie, deduplikacja danych, kompresja na bieżąco, samonaprawianie i alokowanie elastyczne z odzyskiwaniem, umożliwiające optymalne wykorzystanie pamięci masowej na potrzeby maszyn wirtualnych. System ZFS został opracowany pod kątem integralności danych i wykorzystuje na każdym etapie sumy kontrolne w celu wykrywania i korekty ukrytych uszkodzeń danych wynikających z wad sprzętu, oprogramowania układowego oraz błędów metadanych, skutecznie chroniąc dane użytkowników.

 

Deduplikacja i kompresja w celu maksymalizacji wydajności pamięci masowej na potrzeby infrastruktury VDI

Pamięć masowa oparta w całości na technologii "flash", którą cechuje wysoka wydajność przetwarzania losowych operacji we/wy, doskonale nadaje się do baz danych, przetwarzania transakcji online (online transaction processing — OLTP) oraz infrastruktury VDI. Mimo, że koszt takiej pamięci masowej jest wyższy niż w przypadku zwykłych dysków twardych, deduplikacja danych i technologia kompresji mogą znacząco pomóc w zmieszczeniu większej ilości danych na mniejszej przestrzeni przy niższych kosztach i większej wydajności. Przykładowo w przypadku VDI obrazy systemów operacyjnych i aplikacji mogą przyczyniać się do generowania ponad 90% zduplikowanych danych porozrzucanych po komputerach wirtualnych. Serwer TES-1885U obsługuje blokową deduplikację danych w celu optymalizacji wykorzystania pamięci masowej przez eliminację nadmiarowych danych. Zdeduplikowane komputery wirtualne można łatwiej przechowywać w pamięci podręcznej w celu zapewnienia ich optymalnej wydajności. Kompresja danych na bieżąco przyczynia się do zmniejszenia ich objętości, co dodatkowo optymalizuje wykorzystanie pamięci masowej. Model TES-1885U umożliwia najlepsze wykorzystanie pamięci masowej w środowisku zwirtualizowanym, ponieważ oferuje firmom najbardziej ekonomiczną platformę zdalnych komputerów wirtualnych oraz magazynowania informacji o znaczeniu krytycznym.

 

Skuteczne odzyskiwanie danych po awarii dzięki niemal nieograniczonej liczbie migawek oraz funkcji SnapSync

Serwer TES-1885U obsługuje do 65 536 migawek dla jednostek LUN iSCSI oraz folderów udostępnionych. Podczas wykonywania zdalnej kopii zapasowej migawki serwer przesyła tylko zmienione dane i może zastosować deduplikację oraz kompresję w celu znacznego zmniejszenia ilości przesyłanych danych. Serwer TES-1885U może oferować synchronizację SnapSync zdalnych kopii zapasowych migawek z najkrótszym interwałem wynoszącym pięć minut, w pełni obsługuje technologię VMware vCenter Site Recovery (SRM), zapewnia Storage Replication Adapter (SRA) dla SRM, a także oferuje rozwiązanie klasy korporacyjnej do zdalnego tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych po awarii w celu zapewnienia ciągłości biznesowej.

 

Wszechstronne rozwiązania do zabezpieczania danych przy użyciu kopii zapasowej

QNAP NetBak Replicator to łatwe w obsłudze i zgodne z VSS oprogramowanie do kopii zapasowych. Pomaga ono firmom w tworzeniu pełnych kopii zapasowych w środowiskach centrów danych i wirtualizacji bez potrzeby kupowania drogiego i skomplikowanego oprogramowania komercyjnego. W celu budowy środowiska do działania narzędzia QNAP Snap Agent i dostawcy sprzętu VSS wszystkie aplikacje (w tym usługę VSS, obiekt żądający, dostawcę i QNAP Snap Agent) można wdrożyć z aplikacjami obsługującymi VSS na tym samym serwerze. Wymaga to tylko jednego modelu TES-1885U i jednego serwera.

 

Pamięć masowa do wszelkich zastosowań wirtualizacyjnych

Rozwiązanie TES-1885U obsługuje VMware® vSphere™ 6.0 i Citrix® XenServer™ 6.0 oraz jest zgodne z technologią Microsoft® Hyper-V®, zapewniając elastyczne wdrożenie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. TES-1885U umożliwia korzystanie z technologii VMware VAAI i Microsoft ODX w celu zwiększenia wydajności przez odciążanie serwera ESXi lub Hyper-V, a ponadto obsługuje dodatek QNAP vSphere Client i dostawcę QNAP SMI-S w celu zwiększenia efektywności działania i usprawnienia zarządzania aplikacjami wirtualizacyjnymi.

Idealna sieciowa pamięć masowa do kopii zapasowych danych z serwera Enterprise ZFS NAS

Gdy działa pod kontrolą systemu operacyjnego QES, model TES-1885U stanowi idealną pamięć masową na kopie zapasowe danych z serwera Enterprise ZFS NAS przesyłane przy użyciu funkcji SnapSync. Jeśli serwer Enterprise ZFS NAS zostanie nieoczekiwanie zatrzymany, TES-1885U może natychmiast odzyskać lokalnie wszystkie dane, których kopie zapasowe wcześniej utworzono, aby przejąć operacje i usługi, maksymalizując czas pracy bez przestojów. Takie podejście zapobiega przestojom koniecznym do przywrócenia danych ze zdalnego serwera QTS NAS/rsync na odzyskiwanym serwerze Enterprise ZFS NAS. Wszystko to sprawia, że TES-1885U to najlepszy partnerdla serwera Enterprise ZFS NAS, stanowiący zapasową sieciową pamięć masową umożliwiającą osiągnięcie celów związanych z optymalnym czasem przywracania.

Miejsce docelowe kopii zapasowej Enterprise ZFS NAS lub TES NAS QNAP NAS (system operacyjny QTS) Serwer rsync
Metoda tworzenia kopii zapasowej QNAP SnapSync rsync rsync
Kopia zapasowa folderów Tak Tak Tak
Kopia zapasowa LUN iSCSI Tak Tak Nie
Kopia zapasowa otwartych plików Tak Nie Nie
VMware Site Recovery Manager Tak Nie Nie
Czas tworzenia kopii zapasowej Krótki Długi Długi
Czas przywracania Krótki Długi Długi

 

Oparty na Linuksie system operacyjny QTS ukierunkowany na obsługę aplikacji

System operacyjny QTS nie tylko obsługuje optymalizację pamięci masowej przy użyciu technologii Qtier służącej do pozycjonowania danych, migawkami opartymi na blokach i pamięcią podręczną odczytu/zapisu na SSD, ale zapewnia też zaawansowane aplikacje i funkcje przeznaczone dla biznesu, tworząc kompleksowe, wszechstronne rozwiązanie NAS.

Warstwowa pamięć masowa i partycjonowanie oparte na aplikacjach

Technologia Qtier firmy QNAP umożliwia korzystanie z automatycznego pozycjonowania danych w modelu TES-1885U, które nieustannie optymalizuje wydajność pamięci masowej na dyskach SSD i SAS/SATA. Dzięki automatycznemu pozycjonowaniu TES-1885U może automatycznie przenosić często używane ("gorące") dane do wysokowydajnych warstw pamięci masowej, a rzadziej używane ("zimne") dane na tańsze i pojemniejsze dyski. Sprawia to, że TES-1885U jest niezwykle efektywnym serwerem współdzielonej pamięci masowej. Dyski SSD i SATA można też skonfigurować jako niezależne partycje do różnych aplikacji, zapewniając każdej z nich wystarczającą wydajność.

 

Udostępnianie plików na różnych platformach i centralne przechowywanie danych

TES-1885U obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP w celu udostępniania plików przez sieć między platformami Windows®, Mac® oraz Linux®/UNIX®. Dane, dzienniki i obrazy ISO dysków CD oraz DVD można przechowywać centralnie na serwerze TES-1885U i chronić je przy użyciu wbudowanego oprogramowania antywirusowego. Usługi Windows AD® i LDAP umożliwiają administratorom systemu konfigurację uprawnień użytkowników przy użyciu istniejącego już serwera Windows AD lub LDAP albo wbudowanej usługi LDAP na serwerze NAS. TES-1885U obsługuje także protokół SAMBA v4, dzięki czemu może działać jako kontroler domeny Windows®.

 

Wszechstronne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania danych

Model TES-1885U zapewnia elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych do systemów Windows® i Mac®, migawki woluminów/jednostek LUN, funkcje repliki migawek, klonowania, a także rozwiązania do odzyskiwania po awarii, w tym RTRR, rsync i tworzenie kopii zapasowej w chmurze (zgodne usługi w chmurze Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, i Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV).

Prostsze przywracanie woluminów i jednostek LUN dzięki migawkom

QTS Storage Manager zawiera łatwe w użyciu narzędzie do migawek dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można łatwo tworzyć kopie zapasowe danych i przywracać je na serwerze TES-1885U do dowolnego punktu w czasie, aby zapobiec utracie ważnych danych. Użytkownicy mogą wykonywać migawki woluminów i jednostek LUN (do 256 migawek na wolumin lub LUN i maksymalnie 1024 na pamięć NAS), efektywnie replikować je na zdalne serwery, kopiując tylko wprowadzone zmiany, a także szybko klonować migawki woluminów i jednostek LUN jako woluminy lokalne bez zakłócania bieżących operacji systemowych. System można nawet skonfigurować tak, by automatycznie robił migawkę woluminu przed utworzeniem kopii zapasowej przy użyciu RTRR lub rsync, nawet gdy pliki są otwarte.

 

Pamięć masowa na potrzeby maszyn wirtualnych i aplikacji kontenerowych

Virtualization Station umożliwia bezpośrednie hostowanie maszyn wirtualnych na serwerze TES-1885U oraz uzyskiwanie do nich dostępu za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub programu VNC. Virtualization Station obsługuje wiele systemów operacyjnych, szybkie tworzenie, przywracanie, importowanie/eksportowanie maszyn wirtualnych oraz tworzenie ich kopii zapasowych, migawek, a także zarządzanie urządzeniami na potrzeby centralnego administrowania maszynami wirtualnymi. Virtualization Station umożliwia modelowi TES-1885U i maszynom wirtualnym korzystanie z tego samego portu sieci LAN, a szybkie przełączniki wirtualne znacznie skracają czas transferu danych między maszynami wirtualnymi oraz między maszynami wirtualnymi, a serwerem TES-1885U. TES-1885U wyposażono też w oprogramowanie Container Station, które integruje lekkie technologie wirtualizacji LXC i Docker®. Użytkownik może obsługiwać wiele wyizolowanych systemów Linux® w modelu TES-1885U, a także pobierać aplikacje z wbudowanego narzędzia Docker Hub Registry®. Oprócz tego QNAP zapewnia "QIoT Containers" do oprogramowania Container Station jako idealną platformę z niezliczoną liczbą praktycznych aplikacji kontenerowych pomagających deweloperom w łatwym stosowaniu, błyskawicznym rozwijaniu i dogodnym wdrażaniu aplikacji IoT.

 

Maksymalne wykorzystanie pamięci masowej na wielu serwerach QNAP NAS dzięki wirtualnej grupie JBOD

Oprócz używania modułów rozszerzających istnieje jeszcze jedna możliwość zwiększenia pojemności pamięci NAS. QNAP VJBOD (Virtual JBOD) (wirtualna grupa JBOD) to sieciowa grupa JBOD, która umożliwia rozszerzenie pojemności pamięci masowej serwera QNAP NAS przy użyciu innych jednostek QNAP NAS. Można zainstalować jednostki LUN iSCSI z pamięci QNAP NAS w modelu TES-1885U jako dyski lokalne, a następnie utworzyć wirtualne pule magazynów i woluminy do obsługi funkcji NAS, takich jak tworzenie i przywracanie migawek, indeksowanie plików multimedialnych w bibliotece multimediów, a nawet dalsze tworzenie jednostek LUN iSCSI. Za pomocą VJBOD można centralnie korzystać z miejsca do magazynowania z wielu jednostek QNAP NAS* i zarządzać nim przy użyciu interfejsu w lokalnej sieciowej pamięci masowej.

*Zdalny serwer QNAP NAS musi obsługiwać iSCSI i pule magazynów oraz musi być na nim zainstalowany system QTS 4.2.1 (lub nowszy). Można zainstalować do 8 zdalnych jednostek NAS.

Aplikacja QNAP Helpdesk do uzyskiwania bezpośredniej pomocy technicznej

Aplikacja Helpdesk umożliwia bezpośrednie wysyłanie zgłoszeń do inżynierów pomocy technicznej QNAP, a za pozwoleniem użytkownika także zdalny dostęp wspomnianych inżynierów do danego serwera NAS za pośrednictwem bezpiecznego połączenia z szyfrowaniem 256-bitowym, które pozwala na rozwiązanie poważnych problemów. Oprócz tego Helpdesk łączy w sobie bogactwo przydatnych informacji, w tym samouczki, często zadawane pytania, zasoby online i listy zgodnych urządzeń. Niezależnie od tego, czy od niedawna używasz serwera QNAP NAS, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem, możesz łatwo znaleźć przydatne porady i informacje, aby skutecznie rozwiązać problemy.

QRM+: rozwiązanie do centralnego zarządzania serwerami zdalnymi

QRM+ to rozwiązanie firmy QNAP do centralnego zarządzania serwerami zdalnymi zaprojektowane dla zespołów IT. Jest to rozwiązanie oparte na sieci WWW — dostępne z dowolnej przeglądarki internetowej — które pomaga w odkrywaniu, mapowaniu i monitorowaniu wszystkich kluczowych urządzeń komputerowych w sieci (serwerów, komputerów, klientów uproszczonych itp.) oraz zarządzanie nimi z jednego miejsca. Obsługuje IPMI 1.5 i 2.0, udostępnia zdalny zestaw KVM (klawiatura, wideo i mysz) do określonych urządzeń IPMI, a także obsługuje śledzenie każdej akcji przy użyciu rejestrowania KVM i odtwarzania. Dzięki scentralizowanemu zarządzaniu przy użyciu QRM+ infrastruktura IT i bezpieczeństwo urządzeń, a także rozwiązywanie problemów i wydajność zasobów sieciowych znacznie się poprawią.

 

 

Synchronizacja plików między urządzeniami

Qsync oferuje różne sposoby prostej i szybkiej synchronizacji plików oraz udostępniania plików w grupach, co znacznie ułatwia współpracę. Każdy plik przesłany do TES-1885U jest udostępniany różnym powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Aplikacja Qsync jest szczególnie przydatna dla osób często podróżujących, które za jej pomocą mogą zarządzać plikami i mieć najbardziej aktualne ich wersje na różnych urządzeniach. Do bardziej zaawansowanych funkcji należą: synchronizowanie folderów udostępnionych lub folderów zespołów w celu poprawienia jakości współpracy; scentralizowane konfigurowanie umożliwiające zdalne czyszczenie folderu Qsync na utraconym urządzeniu w celu zapobiegania wyciekom danych, a nawet przywracanie tych danych po odzyskaniu urządzenia.

 

Wszechstronny monitoring zapewniający całodobową ochronę

Aplikacja Surveillance Station to profesjonalny system zarządzania nagraniami wideo (VMS) do monitoringu sieciowego z prostym w użytkowaniu interfejsem zarządzania, obsługą ponad 3000 modeli kamer IP, a także możliwością dokupowania licencji na dodatkowe kanały kamer. Obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie i odtwarzanie sygnału wideo i audio przy użyciu wielu ustawień do wyboru. Na urządzeniach z systemami iOS® lub Android™ można też zainstalować aplikację Vmobile do zarządzania monitoringiem z kamer w dowolnym miejscu i chwili, aby chronić środowisko biurowe. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Vcam można zmienić urządzenie w kamerę sieciową i bezpośrednio nagrywać wideo na serwerze TES-1885U. Serwer TES-1885U udostępnia 8 bezpłatnych kanałów kamer IP. Liczbę kanałów można zwiększyć do 80, dokupując dodatkowe licencje.

Zwiększanie możliwości serwera NAS dzięki aplikacjom instalowanym na żądanie

Serwer TES-1885U ma wbudowaną funkcję App Center, która udostępnia ponad 100 aplikacji, w tym narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji, prowadzenia działalności biznesowej, zarządzania zawartością, komunikacji, pobierania, rozrywki i wielu innych zastosowań. Aplikacje można instalować w miarę potrzeb, aby rozszerzyć funkcjonalność serwera TES-1885U.

 

Płynne zwiększanie pojemności

TES-1885U obsługuje sprawne rozszerzanie pojemności przez kaskadowe łączenie większej liczby modułów rozszerzających QNAP RAID z myślą o zaspokojeniu potrzeb związanych z przyrostem danych biznesowych. W ten sposób firmy zyskują ekonomiczne rozwiązanie pamięci masowej do archiwizacji dużych ilości danych oraz zastosowań wirtualizacyjnych.

Maksymalna łączna pojemność pamięci masowej dostępna po podłączeniu modułów rozszerzających:

Model serwera NAS Modułrozszerzający Liczba modułów rozszerzających Łączna liczba dysków twardych(NAS + moduły) Maks. pojemność przed sformatowaniem (TB)*
TES-1885U REXP-1620U-RP 8 140 1400
7 124 1240
6 108 1080
5 92 920
4 76 760
3 60 600
2 44 440
1 28 280
REXP-1220U-RP 8 108 1080
7 96 960
6 84 840
5 72 720
4 60 600
3 48 480
2 36 360
1 24 240

* Maksymalna pojemność jest obliczana z uwzględnieniem dysków twardych o pojemności 10 TB.Specyfikacja programowa:
 
Do wyboru: System operacyjny QTS lub QES

System Operacyjny: QTS

 • Wspierane systemy operacyjne: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows Server 2003/2008 R2/2012/2012R2, Apple Mac OS X, Linux, Unix
 • System plików:
  • EXT4 (wewnętrzny/ zewnętrzny HDD)
  • EXT3 (zewnętrzny HDD)
  • FAT32 (zewnętrzny HDD)
  • NTFS (zewnętrzny HDD)
  • HFS+ (zewnętrzny HDD)
 • Łączenie w sieci:
  • TCP/IP (IPv4 IPv6 Dual Stack),
  • Quad Gigabit NIC z obsługą ramek Jumbo (failover, multi-IP, port trunking/NIC teaming )
  • klient / serwer PROXY
  • klient / serwer DHCP
  • Serwer NTP
  • Protokoły: CIFS/SMB, AFP (v3.3), NFS (v3), FTP, FTPS, SFTP, TFTP, HTTP(S), Telnet, SSH, iSCSI, SNMP, SMTP,  SMSC
  • UPnP & Bonjour Discovery
  • Obsługa adapterów WiFi
  • Network & Virtual Switch
  • Przypisywanie usług do interfejsów
 • Zarządzanie zasilaniem:
  • Wake on LAN
  • Tryb Stand-By dla dysków wewnętrznych
  • Harmonogram zasilania włącz/wyłącz (do 15 ustawień)
  • Automatyczne włączenie urządzenia po utracie zasilania
  • Wsparcie dla UPS (USB, SNMP)
  • System sleep mode (S3)
 • Zarządzanie prawami dostępu:
  • Wsadowe tworzenie użytkowników
  • Import/Eksport użytkowników
  • Quota na użytkowników
  • Zarządzanie prawami dostępu do użytkowników dla CIFS, AFP, FTP, WebDAV, Photo Station, Music Station, Video Station, File Station
  • Prawa dostępu dla podkatalogów dla CIFS/SMB, AFP, FTP, File Station
  • Wsparcie dla Microsoft Active Directory
  • Serwer / Klient LDAP
 • Zarządzenie urządzeniem:
  • Webowy panel administracyjny (wielookienkowy i wielozadaniowy)
  • Dynamic DNS (DDNS)
  • SNMP (v2 i v3),
  • Monitor zasobów,
  • Kosz sieciowy dla plików usuwanych przez CIFS/SMB, AFP, File Station z opcją automatycznego opróżniania i filtrowania plików
  • Rozszerzone logi urządzenia,
  • Serwer / Klient Syslog
  • Kopia zapasowa ustawień,
  • Zarządzanie przez aplikację mobilną: Qmanager
 • Bezpieczeństwo:
  • Filtracja IP
  • Ochrona dostępu do sieci z  automatycznym blokowaniem: SSH, Telnet, HTTP (S), FTP, CIFS/SMB, AFP
  • Połączenie szyfrowane: HTTPS, FTP z SSL/TLS (Explicit), SSH/SFTP (tylko admin)
  • Szyfrowana zdalna replikacja (Rsync poprzez SSH)
  • CIFS: kontrola dostępu hosta dla współdzielonych folderów
  • Ochrona antywirusowa
  • Import certyfikatu SSL
  • Powiadomienia o  zdarzeniach za pośrednictwem Email i SMS, głośnik systemowy oraz usługę push
  • Szyfrowanie danych kluczem AES-256
  • Podwójna autentykacja
 • Zarządzanie przestrzenią dyskową:
  • Monitor wykorzystania zasobów,
  • Elastyczne woluminy/LUN z thin provisioning i odzyskiwaniem przestrzeni
  • Obsługa RAID 0, 1, 5, 5+ hot spare, 6, 6+ hot spare, 10, 10+ hot spare, JBOD, pojedynczy dysk
  • Obsługa puli pamięci,
  • Obsługa Qtier (auto-tiering, wymagane 8GB RAM oraz dyski SSD)
  • Obsługa migawek dla woluminów i migawek, Menadżer migawek, klonowanie migawek, magazyn migawek, replikacja migawek, agent migawek dla Microsoft Windows oraz VMware vSphere,
  • Rozszerzanie woluminu online,
  • Rozszerzanie puli pamięci online,
  • Rozbudowa i migracja RAID online,
  • SMART
  • Obsługa jednostek rozszerzających (QNAP TX-500P/UX-800P)
  • Pamięć podręczna SSD dla odczytu lub odczytu/zapisu
  • Skanowanie uszkodzonych bloków (pliku)
  • Przywracanie macierzy RAID
  • Obsługa map bitowych
 • iSCSI (IP SAN)
  • iSCSI target z obsługą multi-LUN na target (do 256 LUN),
  • maskowanie i mapowanie LUN,
  • Rozszerzanie pojemności LUN online,
  • Wsparcie dla SPC-3
  • Wsparcie dla MPIO i MC/S
  • Backup iSCSI LUN
  • Łączenie i zarządzanie iSCSI przez Qfinder dla Windows
  • Dysk wirtualny (do 8).
  • Wsparcie dla Microsoft Windows Hyper-V, VMware, Citrix Xen
 • Wirtualizacja
  • Tworzenie maszyn wirtualnych działających bezpośrednio na urządzeniu (obsługa systemów Windows, Linux, Unix, Android)
  • Import/Eksport maszyn wirtualnych
  • Klonowanie oraz migawki maszyn wirtualnych
  • Backup i przywracanie maszyn wirtualnych
  • Wyświetlanie obrazu maszyny wirtualnej na zewnętrznym ekranie (QVM)
  • Wbudowana konsola HTML-5 dla zdalnego połączenia
  • Konfiguracja sieci dla maszyny wirtualnej (Sieć izolowana, mostkowa, tylko zewnętrzna)
  • GPU passthrough dla zewnętrznej karty graficznej (podłączanej do portu PCIexpress)
 • Kopia zapasowa:
  • RTRR - zdalna replikacja w czasie rzeczywistym
  • Kopia zapasowa za pomocą harmonogramu lub w czasie rzeczywistym,
  • Szyfrowanie, kompresja, filtrowanie plików, ograniczenie transferu
  • Obsługa zarówno RTRR Serwer oraz klient z kontrolą przepustowości
  • Zdalna replikacja na poziomie blokowym: rSYNC
  • Obsługa zarówno Rsync Serwer oraz klient z kontrolą przepustowości
  • Obsługa szyfrowanej replikacji pomiędzy serwerami Qnap
  • Kopia zapasowa dla klientów sieci lokalnej: NetBak Replicator,
  • Obsługa Apple Time Machine i zarządzanie kopiami
  • Kopia zapasowa na zewnętrzne urządzenie magazynowania danych
  • Kopia zapasowa Cloud Storage (Amazon S3, ElephantDrive, Symform, Google Drive)
 • myQNAPcloud i dostęp zdalny
  • Chmura prywatna
  • Darmowa rejestracja nazwy hosta (DDNS)
  • Opcjonalne certyfikaty SSL
  • Autokonfiguracja routera
  • Webowy menadżer plików z szyfrowaniem 2048-bit
  • Cloudlink pozwalający na dostęp bez konfiguracji routera
  • Serwer VPN: PPTP, OpenVPN, L2TP/IPsec (do 15 klientów na protokół)
 • Udostępnianie plików:
  • Serwer FTP z obsługą SSL/TLS
  • Udostępnianie w sieciach Windows, Mac, Linux/Unix,
  • Obsługa Windows ACL
  • Zaawansowane uprawnienia dla CIFS/SMB, AFP, FTP
  • Agregacja folderów udostępnionych (CIFS/SMB)
 • Zarządzanie danymi:
  • FileStation - webowa przeglądarka plików na QNAP z opcją połączenia z zasobami zdalnymi (inne NAS, chmura); obsługa plików Office, Google docs; możliwość montowania plików ISO; tworzenie łączy do udostępniania plików;
  • Obsługa multimediów: aplikacje Photo/Music/Video Station, serwer iTunes, serwer DLNA, obsługa Apple TV i Chromecast, transkodowanie wideo w locie
 • Serwer wydruku:
  • Obsługa do 3 drukarek,
  • Zarządzanie zadaniami wydruku,
  • Zarządzenie uprawnieniami w oparciu o IP i nazwę domenową
 • Monitoring video:
  • Wsparcie dla ponad 3000 kamer IP,
  • Podgląd na żywo,
  • Odtwarzanie nagrań,
  • Zaawansowana analiza obracu (IVA)
  • Aplikacje dla Windows i MAC oraz urządzeń mobilnych (iOS i Android),
  • Obsługa do 80 kanałów, 8 licencji w cenie urządzenia.
 • Możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania z App Center
 • Obsługa wielu języków: Chiński (tradycyjny i uproszczony), czeski, duński, holenderski, angielski, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, japoński, koreański, norweski, portugalski (Brazylia), rumuński, rosyjski, hiszpański, szwedzki, tajski, turecki i polski

 
SYSTEM QES:

 • Wspierane systemy operacyjne: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows Server 2003/2008 R2/2012/2012R2, Apple Mac OS X, Linux, Unix
 • System plików:
  • ZFS
 • Łączenie w sieci:
  • TCP/IP (IPv4 IPv6),
  • 10/40 Gigabit NIC z obsługą ramek Jumbo (LACP, Load Balance, Failover, Round Robin)
  • Klient Proxy
  • klient DHCP
  • Serwer NTP
  • Protokoły: SMB2/SMB3, NFS v3/NFS v4, FTP, FTPS, TFTP, HTTP, HTTPS, SSH, iSCSI, SNMP, SMTP i SMSC
  • Bonjour Discovery
  • Przypisywanie usług do interfejsów
 • Zarządzanie zasilaniem:
  • Wake on LAN
  • Tryb Stand-By dla dysków wewnętrznych
  • Automatyczne włączenie urządzenia po utracie zasilania
  • Wsparcie dla UPS (USB, SNMP)
 • Zarządzanie prawami dostępu:
  • Wsadowe tworzenie użytkowników
  • Import/Eksport użytkowników
  • Quota na użytkowników
  • Zarządzanie prawami dostępu do użytkowników dla SMB i FTP
  • Prawa dostępu dla podkatalogów dla SMB, FTP, File Station
  • Wsparcie dla Microsoft Active Directory
  • Klient LDAP
 • Zarządzenie urządzeniem:
  • Webowy panel administracyjny (wielookienkowy i wielozadaniowy)
  • SNMP (v2 i v3),
  • Monitor zasobów,
  • Kosz sieciowy dla plików usuwanych przez SMB i File Station z opcją automatycznego opróżniania i filtrowania plików
  • Rozszerzone logi urządzenia,
  • Klient Syslog
  • Kopia zapasowa ustawień,
  • Możliwość zarządzania przez CLI
 • Bezpieczeństwo:
  • Ochrona dostępu do sieci z  automatycznym blokowaniem: SSH, Telnet, HTTP (S), FTP, CIFS/SMB, AFP
  • SMB: kontrola dostępu hosta dla współdzielonych folderów
  • Import certyfikatu SSL
  • Szyfrowanie danych kluczem AES-256
 • Zarządzanie przestrzenią dyskową:
  • Monitor wykorzystania zasobów,
  • Obsługa RAID 0, 1, 5, 50, 6, 60, 10, RAIDTP, Triple Mirror
  • Obsługa puli pamięci,
  • Globalny dysk zapasowy
  • Pamięć podręczna odczytu SSD
  • Pamięć podręczna zapisu NVRAM (z zabezpieczeniem BBU)
  • Zaplanowany uczenie BBU
  • Foldery udostępniane/LUN z thin provisioning
  • LUN z natychmiastowym przydzielaniem przestrzeni
  • Quota na udział
  • Odzyskiwanie przestrzeni
  • Obsługa migawek dla udziałów i LUN, Menadżer migawek, klonowanie migawek, agent migawek dla Windows VSS oraz VMware,
  • Deduplikacja dla folderów udostępnionych i LUN
  • Kompresja dla folderów udostępnionych i LUN
  • Wsparcie dla WORM (Write Once Read Many) dla folderów udostępnionych
  • Rozbudowa LUN online
  • Rozszerzanie quota on line
  • Rozszerzanie puli pamięci online,
  • SMART dysku twardego
  • Time-Limited Error Recovery (TLER)
  • Rozbudowa pojemności przez dodatkowe półki rozszerzeń (EJ-1600),
  • Przywracanie RAID,
  • Sumy kontrolne dla danych,
  • Wykrywanie cichego uszkodzenia danych i jego naprawa
 • Wirtualizacja
  • Kompatybilność z vSphere (ESXi 5,5 i 6,0)
  • Obsługa blokowo VMware VAAI
  • Obsługa VMware VAAI na poziomie NAS
  • Plugin dla klient i klienta web VMware vSphere
  • Kompatybilność z Citrix XenServer (6.2)
  • Kompatybilność z Microsoft Hyper-V
  • Obsługa Microsoft ODX
  • QNAP SMI-S provider for Microsoft SCVMM
  • QNAP VSS Hardware Provider
  • QNAP Snapshot Agent for VMware
  • QNAP Snapshot Agent for Windows
 • Wysoka dostępność:
  • Funkcja failover dla portów sieciowych danych
  • Funkcja failover dla portów zarządzania
  • Podwójna pętla dla łącza SAS
  • MPIO z ALUA dla iSCSI
  • Agregacja łączy
  • Wsparcie dla SMB3 Continuous Availability (CA)
 • ​iSCSI (IP SAN)
  • iSCSI target z obsługą multi-LUN na target (do 256 LUN),
  • mapowanie LUN,
  • Rozszerzanie pojemności LUN online,
  • Wsparcie dla SPC-3
  • Wsparcie dla MPIO i MC/S
 • Backup i replikacja
  • Replikacja zdalna przez Rsync i RTRR
  • Harmonogram backupu
  • Obsługa kompresji, deduplikacji i limitów transferu dla SnapSync
  • Aplikacja NetBak Replikator dla Windows
 • Udostępnianie plików:
  • Foldery sieciowe SMB, NFS i FTP
  • Współdzielenie plików dla Windows, MAC i Linux/Unix
  • Windows ACL
  • Zaawansowane prawa dostępu dla SMB i FTP
  • FTP z obsługą SSL/TLS
  • Wsparcie FTP dla FXP
  • Kontrola zakresu portów dla trybu pasywnego FTP
  • Webowy Menadżer plików z obsługą udostępniania plików, przenoszenia plików (drag and drop), danych skompresowanych (ZIP i 7Z)

 
Specyfikacja sprzętowa:

 • Intel® Xeon® Processor D-1531, 6-core 2.2 GHz
 • Pamięć RAM: 64 GB non-ECC RAM (16 GB UDIMM x4)
 • Pamięć Flash:  4GB DOM
 • Kieszenie na dyski twarde: przód - 12x 3,5"/2,5" SAS 12Gb/s, SAS 6Gb/s, SATA 6Gb/s HDD i SSD, tył - 6x 2,5" SATA 6Gb/s SSD
 • Kieszenie HotSwap x18
 • Porty LAN: 4 x RJ-45 Gigabit Ethernet + 2x10GbE SFP+
 • Port rozszerzeń: 4x PCIe (Slot 1: PCIe Gen.3 x8; Slot 2: PCIe Gen.2 x4; Slot 3: PCIe Gen.3 x4; Slot 4: PCIe Gen.3 x4 or PCIe Gen.3 x8),
 • Wskaźniki LED: HDD, Status, 10 GbE, LAN, port rozszerzeń,
 • Porty USB:  2 x USB 3.0
 • Przyciski: Zasilanie, Reset
 • Typ obudowy: RACK, 2U
 • Wymiary:   88(W) x 442,5(S) x 530,5(G) mm
 • Waga netto: 15,1kg
 • Waga brutto: 21,41 kg
 • Temperatura: 0~40C
 • Wilgotność: 5~95%R.H
 • Chłodzenie: aktywne  4x wentylator 6cm
 • Zasilanie: wejście: 100-240V AC, 50/60Hz, wbudowany zasilacz 450W (x2)

 

Zawartość opakowania:

 • QNAP TES-1885U-64G
 • Kabel zasilający x2
 • Kabel sieciowy x4
 • Instrukcja szybkiej instalacji
 • Śrubki do montażu 3.5" HDD
 • Śrubki do montażu 2.5" HDD
 • Szyny montażowe A03


Gwarancja: 5 lat
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:

Interesują Cię promocje? Zapisz się do newslettera

Copyright

© 2013-2017 Market7.pl

Grupa Trade Holding sp. z o.o.

image

Platnosci

image

Oprogramowanie sklepu internetowego Sklep internetowy Market7.pl
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Produkt został dodany do koszyka

Do Twojego koszyka została dodana wybrana ilość sztuk produktu. Podczas realizacji zamówienia będzie można ją zmienić.

Szczegółowa zawartość koszyka znajduje się u góry strony pod ikoną koszyka.

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni.
Link do przechowalni znajduje się w prawym górnym rogu i uaktywnia się po odświeżeniu strony.