Czas na wiosenne porządki - cenne porady

list Kategoria: Dla dzieci i dla domu comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 214

Wiosna jest z nami już oficjalnie - i wiemy, co to oznacza! 

Teraz jest idealny moment, aby rozpocząć wiosenne porządki. 

Na początku pamiętaj o tych wskazówkach:

Najpierw posprzątaj oczywiste rzeczy. Gdy śnieg zniknie, prawdopodobnie będziesz musiał obejść swoje podwórko i zebrać śmieci, odchody psów i większe szczątki roślin (takie jak opadłe gałęzie) pozostawione przez zimę. Pamiętaj, aby używać rękawiczek i uważać na potłuczone szkło. Pozostawienie gruzu na trawniku długo po stopieniu się śniegu może zapobiec wrastaniu nowej, zdrowej trawy. 

Weź grabie na trawnik. Być może przed zimą dokładnie zgrabiałeś swój trawnik, aby zapobiec pleśni śniegowej, ale powtórne sprawdzenie go po stopieniu się śniegu pomoże pozbyć się wszelkich pozostałych martwych liści, gałązek i szyszek oraz pomoże utrzymać trawnik w dobrym stanie i zdrowy. Użyj nożyczek lub małych nożyc ogrodowych, aby usunąć martwe liście i łodygi z roślin wieloletnich i traw ozdobnych oraz wyciągnij martwe rośliny jednoroczne, które planujesz zastąpić. Możesz także zapłodnić bardziej ustabilizowane byliny, układając trochę kompostu wokół korzeni. 

Przyjrzyj się dobrze swoim narzędziom. Dobrym pomysłem jest dokładne sprawdzenie narzędzi do kształtowania krajobrazu (takich jak kosiarka, nożyce do żywopłotu i nożyce do żywopłotu) i wyczyszczenie ich, zanim sezon wegetacyjny nadejdzie z pełną mocą. Upewnij się, że wszystkie ostrza są ostre i wolne od rdzy, poszukaj pęknięć i innych oznak zużycia na widocznych paskach, a jeśli wszystko wygląda na to, że jest w dobrym stanie, wymień zużyty olej na nowy i postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi konserwacji w instrukcji obsługi. 

Przycinaj martwe gałęzie z krzewów i drzew. Sprawdź wytyczne dotyczące przycinania bylin, krzewów i drzew oraz przycinaj te, które powinny być zajęte wiosną - ale uważaj, aby nie rozpoczynać przycinania i kształtowania żywych gałęzi na kwitnących krzewach i drzewach, ponieważ nie będą one ładnie kwitnąć wiosną, jeśli odetniesz żywe pąki. 

To tylko kilka kroków, które możesz podjąć, aby Twój ogród był gotowy na lato w tym sezonie. Jeśli nie masz odpowiednich narzędzi lub chcesz umeblować i zorganizować przestrzeń w Twoim ogrodzie – zapoznaj się z naszym asortymentem tutaj.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password