Jak odpowiednio dobrać krzesło aby było wygodnie i zdrowo

list Kategoria: Dla dzieci i dla domu Data: comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 87

Coraz więcej ludzi spotyka się z bólami pleców jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że mogą one być spowodowane nieodpowiednio dobraną wysokością biurka i krzesła. Najczęstszym problemem jest garbienie się i praca w miejscach nieprzystosowanych do długiego siedzenia. 

Najczęściej nie mamy możliwości wyboru modelu krzesła w miejscu pracy, lecz jeśli należysz do grupy ludzi pracujących z domu na co dzień to powinieneś zadbać o odpowiednie warunki. Często krzesło musi być odpowiednie dla wszystkich domowników, dlatego trzeba znaleźć złoty środek. Jednym z rozwiązań mógłby być blat biurka/stołu z możliwością regulacji wysokości, jest to jednak zazwyczaj kosztowne i mało estetyczne rozwiązanie. W takim przypadku najrozsądniejszym wyborem będzie krzesło z regulowaną wysokością. Zarówno praca dorosłej osoby jak i odrabianie lekcji przez dziecko w jednym miejscu dzięki takiemu rozwiązaniu będą wygodne i nie przyniosą konsekwencji zdrowotnych.

Prawidłowy dobór krzesła określa wzrost użytkownika, w naszym sklepie każde krzesło ma podany zakres wzrostu jaki jest odpowiedni dla użytkownika. Ten parametr jest niezwykle istotny podczas dokonywania wyboru. Jeśli kupowane krzesło przeznaczone jest dla dziecka to pamiętajmy, że będzie służyło przez długi czas a wzrost będzie się zmieniał. Regulacja wysokości okaże się również w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem i z pewnością zwróci się w czasie, ponieważ nie będzie potrzeby wymiany na inny rozmiar. Najważniejsza zasada zachowania odpowiedniej postawy to podczas siedzenia stopy w całości spoczywały na podłodze lub podnóżku a kolana zachowały kąt prosty. Plecy powinny być proste, nie mogą być nienaturalnie nachylone do przodu ani zbytnio odchylone do tylu. 

Nieodpowiednia postawa podczas siedzenia nie zachęca do pracy ani odrabiania lekcji oraz może być przyczyną chorób kręgosłupa, także pamiętajmy o tym podczas wyboru!

Szeroką ofertę krzeseł w naszym sklepie znajdziesz tutaj.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password