Jak przewozić laptopa? Jaką torbę, plecak lub etui wybrać?

list Kategoria: GSM i komputery comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 748

Laptop został zaprojektowany z myślą o mobilności i łatwości przenoszenia tak aby można było go zabrać ze sobą w każdej sytuacji. Nie wskazane jest jednak przenoszenie go „pod pachą” czy też przewożenie w samochodzie położonego na siedzeniu. Poniżej chcielibyśmy przedstawić nasze wskazówki jak odpowiednio zadbać o ochronę komputera podczas transportu.

Jeśli praca wymaga od nas częstych podróży lub zdarza nam się pracować w domu to oczywistym jest, że zabieramy ze sobą laptopa z biura. Jeśli jedziemy na spotkanie biznesowe. Jeśli zabieramy komputer na wakacje, aby mieć nadzór nad firmą. W każdej z tych sytuacji i w wielu innych potrzebujemy sposobu na zabezpieczenie przed uszkodzeniami naszego laptopa wraz z akcesoriami.

Sposobów jest wiele. Niektórzy próbują przewozić komputer bez zabezpieczenia w nieprzeznaczonym do tego plecaku czy torbie. Takie rozwiązanie nie jest ani bezpieczne dla naszego urządzenia ani wygodne. Taki sposób transportowania niestety w wielu przypadkach kończy się zarysowaniami lub uszkodzeniami. W najgorszym wypadku może dojść nawet do pęknięcia matrycy.

Podstawowe trzy zasady jak prawidłowo transportować laptopa:

1. Ułożyć laptopa w pozycji pionowej. Zmniejsza ona ilość drgań, które przenoszone na sprzęt mogą uszkodzić matrycę i dysk twardy. 

2. Odłączyć wszystkie akcesoria. Wszystkie podłączone wtyczki/urządzenia narażają gniazda komputera na uszkodzenie.

3. Przewozić urządzenie w dedykowanym dla niego etui, torbie czy plecaku. Przypadkowy plecak nie posiada odpowiednich przegród, które zapewnią bezpieczeństwo podczas transportu. Wszystkie przedmioty przenoszone wraz z urządzeniem narażają go na uszkodzenia obudowy.

Mamy do wyboru 3 rozwiązania ułatwiające transport naszego urządzenia:

etui typu sleeve na laptopa

torba na laptopa

plecak na laptopa.

Wszystkie zostały stworzone po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas przewożenia sprzętu komputerowego, jednak każdy z nich różni się specyfikacją i przeznaczeniem.

Etui typu sleeve – jest niewielkich rozmiarów i pomieści jedynie laptopa i ewentualnie zasilacz. Jest ono ściśle przylegające do urządzenia i zajmuje mało miejsca co ułatwia transport. Idealnie spisze się, kiedy chcemy przewieźć komputer w torbie, torebce, plecaku. Można spotkać też wersje z dodatkowym paskiem na ramię czy też rączką do przenoszenia.

Torba na laptopa – najczęściej wybierana forma ochrony laptopa w transporcie. Najlepiej sprawdza się w urządzeniach o przekątnej do 15,6”. Jest to pośrednia opcja pod względem wielkości, jeśli chodzi o porównanie z etui czy plecakiem. Zazwyczaj nosi się ją w ręce lub na ramieniu na przeznaczonym do tego pasku. W torbie zmieścimy laptopa, zasilacz i najpotrzebniejsze akcesoria. W porównaniu do plecaka jest bardziej reprezentacyjna, dlatego torby wybierają raczej osoby, którym zależy na eleganckim wizerunku.

Plecak na laptopa – najlepiej sprawdza się w codziennym użytkowaniu, gdzie najbardziej liczy się dla nas komfort użytkowania. Jest pojemny i nie wymaga od nas ingerencji rąk. Doskonale nadaje się do przenoszenia urządzenia na dłuższe dystanse, głównie na piechotę. Laptopy o większych rozmiarach matrycy lub większa ilość akcesoriów to nie problem, jeśli wybierzemy plecak. 

Podstawowe kryteria podczas wyboru rozwiązania do transportu laptopa:

-rozmiar

-liczba komór

-liczba i wielkość kieszeni

-waga

-zabezpieczenia laptopa

-materiał

-jakość wykonania

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Państwu podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania. 

Etui na laptopa znajdą Państwo w naszym sklepie tutaj.

Torby i plecaki na laptopa znajdą Państwo na naszym sklepie internetowym tutaj.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password