Wskazówki NIE TYLKO na dzień dziecka

list Kategoria: Aktualności comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 259

Jako rodzice i opiekunowie możemy dokonywać wyborów, aby czas spędzany z naszymi dziećmi był wysokiej jakości. Oto dziewięć wskazówek dla zapracowanych rodzin:

1. Miej codzienny czas na „łączenie się” ze swoim dzieckiem. Jeśli to możliwe, zrób to twarzą w twarz; ale jeśli nie ma takiej możliwości, utwórz rutynę, aby zrobić to w inny sposób, na przykład zostawiać notatkę w torbie na drugie śniadanie dziecka, zamieścić notatkę na szczoteczce do zębów lub napisać zachęcające powiedzenie na wspólnej tablicy w domu.

2. Stwórz specjalny rytuał dla siebie i swojego dziecka - coś, co można robić każdego dnia. Na przykład pozwól dziecku wybrać i przeczytać jedną książkę przed snem.

3. Każdego dnia powiedz swojemu dziecku, że je kochasz. I powiedz mu, jak ważna jest dla ciebie i jak sprawia, że się czujesz.

4. Wzmacniaj pozytywne zachowanie. Na przykład, jeśli Twoje dziecko wykona swoje obowiązki bez Twojej prośby, potwierdź to słowami uznania - nawet jeśli nie masz okazji, zrób to do następnego dnia.

5. Kiedy tylko jest to możliwe, rób i jedz z dziećmi posiłki. Jeśli czas jest ograniczony, poszukaj prostych posiłków, które wymagają bardzo niewielkiego przygotowania, lub weź zdrową przekąskę, taką jak jabłko, i usiądź na kilka minut i porozmawiaj z dzieckiem.

6. Zaplanuj czas na wykonanie zajęć wybranych przez Twoje dziecko. Pamiętaj, aby wykonać ćwiczenie bez rozpraszania się.

7. Baw się z dzieckiem, nawet jeśli jest w trakcie kąpieli lub na dworze, zanim odwieziesz je do przedszkola. Każda chwila ma pozytywny wpływ!

8. Śmiej się i bądź wesoły ze swoim dzieckiem.

9. Wyłącz technologię, gdy spędzasz czas z dzieckiem. Staraj się nie pisać SMS-ów, nie odbierać połączeń, przeglądać media społecznościowe ani nie oglądać telewizji.

Znaczące połączenia dotyczą jakości czasu, a nie ilości czasu. Zachowaj prostotę i łącz się z dzieckiem w sposób, który ma sens dla Twojego stylu życia i relacji. Każde połączenie ma trwały wpływ i zapewnia wsparcie i pewność, których potrzebuje Twoje dziecko.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password